Magia, tajemnice oraz Czarny Kot opanowały Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich. Mowa tu o spotkaniu z Sylwią Winnik i jej książką „Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny”, które odbyło się 15 września b.r. To detektywistyczna powieść dla najmłodszych i nie tylko. Autorka przenosi nas w zaczarowany świat słowiańskiej magii, niezwykłych legend oraz fascynującej historii zabytków owianych tajemnicą. Razem z pisarką autografy rozdawał również magiczny kot Regulus, z którym dzieci chętnie robiły zdjęcia.

Główny bohater powieści to Tymek, który mieszka w Kamieńcu Ząbkowickim. Pewnego dnia zaczynają się dziać dziwne i niepokojące wydarzenia, których bieg będą chcieli zmienić Tymek, Tosia, a także pewien Kot. Muszą cofnąć się w czasie o prawie 150 lat oraz znaleźć ukrytą w Pałacu królewny Marianny Orańskiej tajemniczą Księgę Wiedzy.

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczyły się ich przygody, zapraszamy do lektury

I tomu z cyklu Czarny Kot autorstwa Sylwii Winnik. Książka jest dostępna w Bibliotece Publicznej w Ratuszu i w księgarni.

Spotkanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0 na lata 2021-2025 w ramach programu BLISKO

Tags: