W ramach projektu „Walizka pełna książek” młodzież ze Szkoły Podstawowej w Stolcu spotkała się z Agnieszką Tyszką. Na początku spotkania autorka zaprezentowała swoje książki, odpowiedziała na pytania, a następnie przeprowadziła krótką ankietę o tematach ważnych dla dziewcząt i chłopców. Pisarka przeczytała również fragment scenariusza ze swojej powieści, który był inspiracją do wymyślenia własnych historii przez nastolatków. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę z autografem Pani Agnieszki oraz torbę.

,,Walizka pełna książek” to projekt promujący czytelnictwo i literaturę skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, zamieszkujących tereny Dolnego Śląska. Realizowany jest wraz z bibliotekami gminnymi i szkolnymi od 2021 roku przy współpracy wydawców i wybitnych twórców literatury dziecięco-młodzieżowej. W latach 2004-2021 projekt nosił tytuł „Z książką na walizkach”.

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Patronat honorowy objął Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Categories:

Tags: