„Pierwszy motylek wzleciał nad łąką,

W locie radośnie witał się ze słonkiem.

W górze zabłądził w chmurkę i w mgiełkę,

Sfrunął, trzepocząc żółtym skrzydełkiem.🦋🦋

Usiadł na kwiatku, zmęczony drogą,

I tak rozmawiał z zieloną stonogą:

„Ach, jak tu pięknie, pachną tak kwiatki,

szukam dla siebie wiosennej rabatki!”

Categories:

Tags: