W dobie dzisiejszej jesteśmy bombardowani krótkimi treściami z mediów społecznościowych , które wytwarzają sztuczną dopaminę i utrudniają dłuższe skupienie na treści książki a książki to podróż do wnętrza siebie – rozpalają nas jak świece i oczyszczają.

Cudowne narzędziem skupienia uwagi jest muzykoterapia integralna, która należy do grupy terapii holistycznych ukierunkowanych na rozwój poprzez doświadczanie. Instrumenty rozbudzają w nas drzemiący potencjał , energie i poczucie wewnętrznej harmonii – otwarcie się na komunikacje ze sobą i innymi poprzez muzykę. To jest ukojenie ciała , emocji w ruchu spontanicznym, kreatywnym i rozwijającym.

Kulminacją tego procesu jest czytanie książek – bogactwa niewyczerpalnej wiedzy.

Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Blisko papieru i słowa” prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i gminy im. Księgi Henrykowskiej w Ząbkowicach Śląskich w ramach programu BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ PRIORYTET 4 Narodowego PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025

#NCK

#NPRCZ