FANTAZJE MAŁYCH RĄK

Warsztaty plastyczne skierowane do dzieci w wieku 4-6 lat.

W każdy czwartek o godz. 16:00 w Wypożyczalni dla Dzieci najmłodsi poznają otaczający je świat, rozwijają wyobraźnię, uczą się kreatywnego myślenia. Stosując różnorodne techniki plastyczne doświadczają radości tworzenia, odczytywania kolorów i kształtów.

,,Moja Ziemio ukochana życzę słońca Ci od rana czystej wody i powietrza żebyś była coraz „lepsza”. Pięknych pól i czystych lasów, trochę chmurek, śpiewu ptaków, pięknych kwiatów letnią porą Boś Ty naszą jest podporą. Bardzo wszyscy Cię kochamy i się bardzo postaramy, by najmniejszy skrawek Twój czysty był, jak wody […]
Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka, wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka, teraz biega, głośno krzyczy, że wesołych świąt Wam życzy!
,,Jednorożec z tęczy lśniącej, Biegał po bajecznej łące. Miał grzywę w kolorach nieba i słońca, A róg błyszczał jaśniej niż gwiazda miesiąca”
,,Przyszła do nas piękna wiosna Wielką radość nam przyniosła! Najpierw zawiał ciepły wietrzyk, Potem z chmurki mokry deszczyk, Zaświeciło jasne słonko, Zatrzymało się nad łąką. A na łące jest zabawa, Pąki kwiatów, świeża trawa”
,,My jesteśmy żabki śmieszki, przesyłamy Wam uśmieszki, w prawo, w lewo się kłaniamy, żabi chór rozpoczynamy!”
,,Na skrzydełkach barwny pyłek, Jaki piękny jest motylek, Fruwający kwiatuszek, Pląsa po łące jak duszek”
,,Za śniegowej chmury słońce ledwie błyśnie a już się spod śniegu przebija przebiśnieg. (…) Ponad kryzą śniegu białym kwiatem błysnął… – Czas już, panie Marcu, bo wiosna już blisko! „ Halina Szayerowa
Na biegunie północnym bardzo zimno jest, zwierzęta bawią się tam i ja z nimi też. Pływam sobie w wodzie i całą zimę śpię, jem duży posiłek zaraz przed tym długim snem. Kto z was mnie rozpoznał – kto zna odpowiedż? Jestem niedźwiedź polarny – każdy to już wie.
Proszę Pana, pewna wrona, na gawrona obrażona, Do Wrocławia frunąć chciała, ale trasę zapomniała. “Samej do Wrocławia smutno. Chyba bliżej będzie Kutno. Zdążę jeszcze Wrocław schodzić i z gawronem się pogodzić”. K. Szoplik
,,W sobotę Kubuś Puchatek, miś nad wszystkie misie, Obchodzi swój dzień, niech nikt nie dziwi się, Bo przecież Kubuś, chociaż misiem małym, Znany jest przecież na świecie całym. Dlatego dzisiaj wiwat Kubusiowi, 100 lat ulubionemu dzieci misiowi”
,,Wiszą na gałązkach wszystkie kolorowe, Mienią się i błyszczą, Jak gwiazdy na niebie Na pięknej choince Dla mnie i dla ciebie”
,,Zielona choinka do nas zawitała, Święta się zbliżają, przystroić się chciała. Zrobimy ozdoby, ubierzemy drzewko, Niech będzie wesoło, chodźcie dzieci prędko! Zrobimy łańcuchy z kolorowych pasków, Opleciemy drzewko, dodamy mu blasku!”
Za oknami, szaro, czasem pada śnieg. Lecz Ty Mikołaju jesteś niczym lek. Twój promienny uśmiech i błyszczące oczka, sprawią, że się cieszy, każdy kogo spotkasz
,,Kiedy deszcz na dworze pada, to w szatni stoi kolorowych parasoli gromada. Ten pierwszy w esy – floresy to parasol Teresy. Drugi – czerwony w kółka to parasol Jurka. Trzeci – beżowy w kropki to parasol Dorotki. Czwarty – żółty w kwiatki to parasol Beatki. Piąty – w ciapki zielony […]
,,Co się skryło w leśnej trawie, w mchu zielonym i mięciutkim? Ma brązowy kapelusik, nóżkę – grzybek to malutki!”
,,Orzeł biały, tło czerwone Orzeł złotą ma koronę. Złoty dziób i złote szpony, W prawą stronę jest zwrócony. Biały orzeł – dumny ptak. Godło Polski, Polski znak.”
Czarne oczka, ruda kita, to wiewiórka pospolita! Zwinne łapki, ząbki małe, Gryzą orzech doskonale. Lubi biegać, skakać ,fikać, No i w dziupli szybko znikać.
,,Chodzi lisek koło drogi, Cichuteńko stawia nogi, Cichuteńko się zakrada, Nic nikomu nie powiada”
,,Dziś Światowy Dzień Jedzenia, Więc nie marnuj pożywienia”
,,Jesienne drzewa Kolorami się mienią: Brązem, pomarańczem Żółcią i czerwienią. Moje drzewo kolorów Będzie też mieć wiele, Ich liście jak chmurki Wokół pnia przykleję. I będę miał własne Drzewo prześliczne, Jesienne, kolorowe Po prostu magiczne!”
W cieniu pod drzewami cicho śpią kasztany, każdy błyszczy pięknie, niby malowany
Te smukłe żołędzie są w górach i lasach, spotykasz je często na parkowych trasach
,,Pływała po niebie mała, biała chmurka, Patrzyła na ziemię, na domy i podwórka, Ścigała się z wiatrem, goniła z ptakami, Lubiła się bawić dniami i nocami”
Klauna wszyscy znamy, Z kropek wykonamy!
,,Tato, Tato ukochany, my życzenia Ci składamy. Przesyłamy jakby z procy, sto całusów z całej mocy” Dzisiejsze warsztaty były także ostatnimi przed wakacyjną przerwą. Dzieci otrzymały od nas dyplomy oraz drobny upominek. Dziękujemy serdecznie za ten wspaniały rok i zapraszamy wszystkich we wrześniu
,,Na łodydze długiej, w trawie, raz pojawił się dmuchawiec. – Ciebie chyba tu nie było, tylko mlecza duża ilość! Wzbił się w niebo puszek miękki jakby był zdmuchnięty z ręki i wysoko poszybował, potem przepadł gdzieś w przestworzach.”
,,Tygrysiątka, małe kotki, mają w głowach same psotki, ciągle tylko rozrabiają, swojej mamie spać nie dają” W związku z trwającym XXIII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom, który w tym roku obchodzimy pod hasłem ,,Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie” dzieci wysłuchały historii o zwyczajach tych wspaniałych zwierząt oraz wykonały piękne prace plastyczne.
Małym serduszkiem życzę Ci mamo Zdrowia, uśmiechu najwięcej. A za twą dobroć i miłość Przyjmij ten kwiatek i portret w podzięce
Bocianie przybyłeś dziś do nas, witają cię dzieci i łąka zielona. Dostojnie twe nogi stąpają po trawie, czarno-białe pióra w słońcu lśnią ciekawie!
Bohatera bajkowego mam więc przedstawię wszystkim Wam!